ΡΕΣΙΤΑΛ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ…

Ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών σε έναν επιθετικό μονόλογο ήταν ο σημερινός εντός έδρας αγώνας της ΑΕ Αιγάλεω με τον Φωστήρα Καισαριανής, που έληξε ισόπαλος χωρίς σκορ (0-0) στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ΄ ΕΠΣΑ. Στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας δεν σηκώνει κριτικής, καθώς και οι δύο ομάδες δεν πρόσφεραν θέαμα ποιότητας, αλλά στην επανάληψη η ΑΕ Αιγάλεω μπήκε… φουριόζα, έκλεισε τον Φωστήρα στα καρέ του, αλλά οι παίκτες της ομάδας της πόλης μας απώλεσαν κλασσικές… και άχαστες ευκαιρίες! Τις κλασσικότερες όλων έχασαν οι Χολέβας, Αλεξάκης, Γρατσίας. Κλασσική ευκαιρία είχε στο πρώτο ημίχρονο ο Πιστόλης, ενώ το δοκάρι σημάδεψε ο Αλεξάκης. Μοιραία ο τερματοφύλακας του Φωστήρα έγινε… ήρωας, ενώ η ΑΕ Αιγάλεω έμεινε για τρίτη αγωνιστική μακριά από τις νίκες. Οι «κυανόλευκοι» έχουν να κερδίσουν από τις 18 Οκτωβρίου, όταν είχαν επικρατήσει εκτός έδρας επί της Νίκης Αλίμου, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.
ΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ: Μανώλικας, Νιώρας, Χάλαρης (46΄ Γρατσίας), Λιόντος, Νάκας, Βέρρας, Χολέβας, Μίχας (70΄ Παπαδόπουλος Π.), Τάσσης, Λιβέρης, Πιστόλης (46΄ Αλεξάκης).