…Σεφτέ με Παναγιωτόπουλο

η ΑΠΕ Αγία Ελεούσα

PANNN

Την πρώτη της μεταγραφή, η οποία ανεβάζει τον πήχη της ποιότητας στην μεσοεπιθετική της γραμμή, ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου 2021-2022 και το πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣΑ, πραγματοποίησε η ΑΠΕ Αγία Ελεούσα.

Παίκτης της ομάδας της Αγίας Βαρβάρας είναι ο εξαιρετικός, ικανότατος και μαχητικός, Ηλίας Παναγιωτόπουλος, ο οποίος μετά από εννέα (9) γεμάτες σεζόν,… αποχαιρέτησε την ομάδα του Καματερού.

Εξαιρετικές οι ποδοσφαιρικές ικανότητες του Ηλία Παναγιωτόπουλου, τις οποίες και γνωρίζει άριστα ο προπονητής της Αγίας Ελεούσας, κ. Νίκος Κουνάδης, καθώς συνυπήρξαν και οι δύο στο Καματερό.

Ο 25χρονος μεσοεπιθετικός, σύμφωνα με το γεμάτο παλμαρέ του, την σεζόν 2012-2013 είχε με το Καματερό στην Α΄ Αθήνας 23 συμμετοχές και 2 γκολ, την επόμενη περίοδο (2013-2014) 21 ματς και 3 γκολ, την χρονιά 2014-2015 έπαιξε σε 29 αγώνες και είχε 4 γκολ, ακολούθως το 2015-2016 κατέγραψε 22 παιχνίδια και 4 τέρματα, ενώ την περίοδο 2016-2017 είχε 17 συμμετοχές. Εκείνη την χρονιά και για μισή περίοδο ο ταλαντούχος παίκτης φόρεσε και την φανέλα του ιστορικού Βύζαντα Μεγάρων.

Ο Ηλίας Παναγιωτόπουλος, μετά το διάλειμμα στα Μέγαρα, επέστρεψε στο Καματερό, όπου στις δύο διαδοχικές περιόδους (2017-2018 και 2018-2019) που ο σύλλογος ήταν στην Β΄ ΕΠΣΑ, κατέγραψε 15 συμμετοχές (6 γκολ) και 29 αγώνες (9 γκολ) αντίστοιχα, οδηγώντας την ομάδα του και πάλι στην Α΄ Αθήνας.

Με το Καματερό στην μεγάλη κατηγορία της Αθήνας την περίοδο 2019-2020, έπαιξε σε 22 ματς (4 γκολ), ενώ την… κουτσουρεμένη σεζόν (λόγω κορωνοϊού) που πέρασε (2020-2021), είχε 7 συμμετοχές και 2 γκολ, με το ένα (1) μάλιστα να το πετυχαίνει στον αγώνα Καματερό – Αγία Ελεούσα (1-0).