ΜΕΤΑ ΑΠΟ 13 ΜΗΝΕΣ Ο ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ

ΣΕ ΑΓΩΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

ARXKAR1

Μετά από περίπου 13 μήνες ο αρχισκόρερ του Αστέρα Χαϊδαρίου, Θάνος Καραγεώργος, συγκαταλέγεται σε αποστολή της ομάδας, όσο αφορά επίσημο αγώνα πρωταθλήματος.

Ο ικανότατος φορ, έχει τεθεί στην διάθεση του προπονητή του Χρήστου Γιώτη όσο αφορά την αυριανή κυριακάτικη (23 Ιανουαρίου 2022) εντός έδρας συνάντηση του Αστέρα Χαϊδαρίου με τον Αττικό για την 11η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ΄ ΕΠΣΑ.

Ο Θάνος Καραγεώργος έχει να αγωνιστεί σε ματς πρωταθλήματος του Αστέρα Χαϊδαρίου από την περασμένη σεζόν 2020-2021 και συγκεκριμένα από την 1η Νοεμβρίου 2020, όταν η ομάδα της πόλης μας είχε επικρατήσει εντός έδρας με 5-1 επί του Φοίνικα Καλλιθέας. Ακολούθησε η διακοπή (και εν τέλει η ματαίωση) του πρωταθλήματος της Γ΄ ΕΠΣΑ, λόγω του λοκ-ντάουν.

Το καλοκαίρι του 2021 ο Καραγεώργος ανανέωσε την συνεργασία του με τον Αστέρα Χαϊδαρίου, ακολούθησε την προετοιμασία της ομάδας και πρόλαβε να παίξει στον μοναδικό φετινό του αγώνα για την διοργάνωση του κυπέλλου ΕΠΣΑ, όταν στις 18 Σεπτεμβρίου 2021, ο Αστέρας ηττήθηκε με 0-2 στο Χαϊδάρι με την Κηφισιά 2010.

Πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα, προς τα τέλη Σεπτεμβρίου, ο 31χρονος δυναμικός φορ, είχε σοβαρό τροχαίο ατύχημα, όπου υπέστη κάταγμα στο πέλμα, γεγονός που τον άφησε μεγάλο διάστημα εκτός δράσης.

Ο Λαμιώτης την καταγωγή, επιθετικός, ακολούθησε ειδικό θεραπευτικό πρόγραμμα, όπως και πλήρους αποκατάστασης, για να μπει πάλι στο γήπεδο το Νοέμβριο του 2021, κάνοντας νέο κύκλο – εντατικό - προετοιμασίας, γεγονός που τον καθιστά έτοιμο για την επανεμφάνιση του.

Ο Θάνος Καραγεώργος, αποκτήθηκε από τον Αστέρα Χαϊδαρίου το καλοκαίρι του 2017 και πλέον διανύει την 5η σεζόν του στο σωματείο.

Ο εν λόγω φορ, γεννήθηκε το 1991 στην Λαμία και αγωνίστηκε με τον Ατρόμητο Σπερχειάδας στην Α΄ κατηγορία Φθιώτιδας.

Ακολούθησε ο ερχομός του στην Αττική, όπου την σεζόν 2014-2015 με τον Διαγόρα Αιγάλεω στην Γ΄ ΕΠΣΑ είχε 24 συμμετοχές και 11 γκολ, την περίοδο 2015-2016 με τον ίδιο σύλλογο στην ίδια διοργάνωση είχε 19 εμφανίσεις και 8 γκολ, ενώ στην τελευταία του χρονιά με τον Διαγόρα (2016-2017) είχε 19 ματς και 4 γκολ.

Στην πρώτη του παρουσία με την φανέλα του Αστέρα Χαϊδαρίου – όλες οι σεζόν στην Γ΄ Αθήνας – την περίοδο 2017-2018, ο Καραγεώργος έκανε μια καταπληκτική σεζόν στο πρωτάθλημα του 2ου ομίλου της Γ΄ ΕΠΣΑ, όπου σε 23 παιχνίδια σημείωσε 18 γκολ και βοήθησε τα μέγιστα τον σύλλογο, φτάνοντας μέχρι τα μπαράζ ανόδου της διοργάνωσης. Με την συγκομιδή των 18 τερμάτων ο Καραγεώργος αναδείχθηκε 1ος σκόρερ στον 2ο όμιλο και συνολικά 4ος σε όλη την κατηγορία των 4 ομίλων.

Την αγωνιστική χρονιά 2018-2019 ο Λαμιώτης φορ είχε 19 συμμετοχές και 6 γκολ, την επόμενη περίοδο (2019-2020) κατέγραψε 21 συμμετοχές και 10 τέρματα, ενώ την… κουτσουρεμένη περσινή περίοδο (λόγω COVID) 2020-2021, ο Καραγεώργος έπαιξε σε 6 ματς και σκόραρε 4 φορές.