ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

Επιστροφή στις νίκες θέλει το Δάσος Χαϊδαρίου, που υποδέχεται το Σάββατο το μεσημέρι τον σκληροτράχηλο Ηρακλή Πετρούπολης, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ΄ ΕΠΣΑ. Η ομάδα της πόλης μας προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα - σοκ με 6-3 από την πρωτοπόρο Μεταμόρφωση, σε ένα παιχνίδι όπου το Δάσος μάλιστα, προηγήθηκε στο ημίχρονο με 1-2. Στις τάξεις του σωματείου επικρατεί αισιοδοξία ενόψει της αναμέτρησης με τον Ηρακλή και στην ομάδα θέλουν να αποδείξουν ότι το τελικό αποτέλεσμα και ειδικά η εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο με την Μεταμόρφωση, αποτελεί κακή παρένθεση στην μέχρι τώρα πολύ καλή πορεία. Το Δάσος έπειτα από 8 αγωνιστικές βρίσκεται στην 4η θέση με 16 βαθμούς (ισοβαθμεί με Κηπούπολη και Βύρωνα), έχοντας 5 νίκες, μία ισοπαλία, 2 ήττες και τέρματα 19-13 (η καλύτερη επίθεση του ομίλου).
Όσο αφορά το καθαρά αγωνιστικό κομμάτι ο προπονητής του Δάσους Γιώργος Κιούρκος δεν υπολογίζει τους τραυματίες Παπαναστάση Δ. (φώτο αριστερά), Μαράκο (φώτο δεξιά) και τον Αποστολάκη (μεσαία φώτο), που λείπει εκτός Αθηνών λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.