ΤΕΣΣΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΙΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ…!!!

ΔΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ 4-1

Μπαλάρα από το Δάσος Χαϊδαρίου, το οποίο στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ΄ ΕΠΣΑ, πέτυχε μεγάλη εντός έδρας νίκη με 4-1 επί της Δάφνης Αθηνών. Η ομάδα της πόλης μας προερχόταν από την εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) και την καλή εμφάνιση με τη Νέα Ζωή Μεταμόρφωσης. Οι παίκτες του Γιώργου Κιούρκου μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και έριξαν το βάρος στην μεσαία γραμμή, προκειμένου να ελέγξουν το παιχνίδι. Αυτό μετουσιώθηκε σε γκολ στο 22΄ (1-0) με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αποστολάκη και στο 43΄ ο Χαλιλάϊ με κεφαλιά πέτυχε το 2-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

ΣΠΕΣΙΑΛΙΣΤΑΣ ΣΤΑ ΦΑΟΥΛ Ο ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ

Ο ΧΑΛΙΛΑΪ ΣΗΜΕΙΩΣΕ ΤΟ 2-0

Η ομάδα της πόλης μας μπήκε με τον ίδιο ρυθμό και στην επανάληψη. Στο 47΄ ο Σακαρτζής με ασύλληπτο σουτ έκανε το 3-0 και η Δάφνη μείωσε σε 3-1 στο 56΄. Το τελικό 4-1 «έγραψε» στο 90΄ με σουτ από κοντά ο νεαρός Στέφανος Σαφράς.