ΜΠΑΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΤΙΜΩΡΗΣΑΝ ΤΟΝ ΟΡΦΕΑ

ΟΡΦΕΑΣ – ΠΟ ΨΥΧΙΚΟ 0-1

Η μπάλα, αλλά ενίοτε και ο διαιτητής, τιμωρούν! Το κατάλαβε για τα καλά ο Ορφέας στο εντός έδρας παιχνίδι με το ΠΟ Ψυχικό για την 4η αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ΄ ΕΠΣΑ, όπου η ομάδα της πόλης μας ηττήθηκε με 1-0. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, στην επανάληψη ο Ορφέας είχε κλασσικές ευκαιρίες με τον Νάτση 52΄, 64΄, 71΄, οι οποίες δεν έγιναν γκολ και στο 77΄ ο ρέφερι αντί να δώσει καταφανέστατο επιθετικό φάουλ πάνω στον τερματοφύλακα Οζούνι (φώτο) άφησε την φάση να εξελιχθεί και έγινε το 0-1. Στο 83΄ ο μοιραίος χθες Νάτσης αστόχησε σε πέναλτι και τελικά ο Ορφέας γνώρισε την πρώτη του εντός έδρας ήττα.
ΟΡΦΕΑΣ: Οζούνι, Καβαλάρης, Τσότα, Σαμπάνης, Γιάκαλος, Γεωργικόπουλος, Καραστέργιος, Νάτσης (84΄ Κώτσος), Αλεξόπουλος, Ζιώγας (46΄ Τζιλήρας), Σαρίκας.