ΑΚΟΜΗ ΣΚΟΥΖΟΥΝ ΣΤΟΝ ΔΙΑΓΟΡΑ ΑΙΓΑΛΕΩ

ΓΙΑ ΤΟΝ ΡΕΦΕΡΙ ΣΤΑΜΟ

SGA18 VID

Δεν μπήκε καλά ο μήνας για τον Διαγόρα Αιγάλεω στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Γ΄ ΕΠΣΑ, καθώς η ομάδα της πόλης μας ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-1 από τον Ιπποκράτη στο γήπεδο του Ηφαίστου Περιστερίου. Ο Διαγόρας δεν μπήκε καλά στο α΄ ημίχρονο και στο 44΄ βρέθηκε να χάνει με 1-0. Στην επανάληψη και με ένα άπιαστο σουτ οι γηπεδούχοι στο 51΄ σημείωσαν το 2-0. Τότε ήρθε η αντίδραση από τους παίκτες του αιγαλιώτικου σωματείου, οι οποίοι πήραν τον έλεγχο του αγώνα και πίεσαν μέχρι το τέλος. Στο 59΄ έπειτα από ωραίο συνδυασμό Βιδάκη και Σγαντσού (φώτο αριστερά), ο τελευταίος μείωσε σε 2-1. Στο 80΄ έγινε η φάση για την οποία έχουν φρικτά παράπονα οι του Διαγόρα. Ο Βιδάκης (φώτο δεξιά) ήταν σε θέση για γκολ και έτοιμος να σκοράρει, αλλά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων τον… γκρέμισε και ο διαιτητής Στάμος δεν υπέδειξε το πέναλτι και την αποβολή.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ: Στρουμπούλης, Μανίκας, Σταυράτης, Αρβανιτάκης, Μαρτίνος Αλ., Γεωργούλης, Κοτζαμανίδης (76΄ Καραγεώργος), Βαβύλης (46΄ Λαμπιτσάκης), Καραλάκος (87΄ Μιχάλης), Σγαντσός, Βιδάκης.