ΘΕΤΙΚΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΔΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ

Ν. ΖΩΗ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ – ΔΑΣΟΣ 1-1

Με το δεξί (θετικός είναι και ο ένας βαθμός) μπήκε τη νέα αγωνιστική περίοδο στο πρωτάθλημα της Γ΄ ΕΠΣΑ το Δάσος Χαϊδαρίου, καθώς η ομάδα της πόλης μας σήμερα το πρωί πήρε εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 από τη Νέα Ζωή Μεταμόρφωσης.
Οι παίκτες του Γιώργου Κιούρκου ξεκίνησαν πιο καλά από τους αντιπάλους τους, είχαν ευκαιρίες, προηγήθηκαν στο 37΄ με τον Χαλιλάϊ (0-1) και σίγουρα θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει και άλλες φορές στο πρώτο ημίχρονο, παίρνοντας διαφορά ασφαλείας. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν πιο απειλητικοί και ισοφάρισαν (1-1) με πέναλτι στο 48΄, που ήταν και το τελικό σκορ.
Πάντως ήταν ένα ελπιδοφόρο ξεκίνημα για τη νεανική ομάδα του Δάσους, καθώς μία εκτός έδρας ισοπαλία δεν μπορεί να θεωρηθεί κακό αποτέλεσμα.
ΔΑΣΟΣ: Καμακάρης, Ανδριόπουλος, Παπαναστάσης Δ., Λέζος (70΄ Καρανικόλας), Κωστάκος, Γεωργακόπουλος (65΄ Κοψίδας), Δήμας, Παπαναστάσης Κ., Χαλιλάϊ, Αποστολάκης (Γωγιός Χ.), Σακαρτζής.