ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΘΡΙΛΕΡ ΑΦΟΒΟΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ

ΑΦΟΒΟΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ 2-3

Πίεσε το Αιγάλεω πολύ στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά μετά το 2-1, το Σίτι έβαλε τον αντίπαλο στα καρέ του και έφυγε με τη νίκη (2-3) από τη Νέα Ιωνία επί του Άφοβου, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΑ. Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι στο 20΄ (1-0), ενώ στο α΄ ημίχρονο ο Παπουτσής (κεντρική φώτο) είχε και δοκάρι. Στην επανάληψη ο Τζανετάκος με πέναλτι σημείωσε το 1-1 και με την σέντρα έγινε το 2-1 για τον Άφοβο. Ο έμπειρος Κώστας Παπουτσής πέτυχε το 2-2 και τελικά στο τελευταίο δεκάλεπτο με αυτογκόλ "γράφτηκε" το τελικό 2-3.

ΑΙΓΑΛΕΩ: Μουκέας, Ναυπλιώτης (46΄ Τσαρκάνι), Μηλιώνης, Τζαφεράκος (63΄ Τζανετάκος), Παπουτσής, Φουκαράς, Σταύρου, Πασσάς (46΄ Παπαθανασίου), Λοϊζίδης, Πλατανίτης, Κοκκιναράς.